Podparcie dla piersi


Nienoszenie biustonosza sportowego jest w rzeczywistości częstym zjawiskiem, szczególnie u kobiet o mniejszych rozmiarach piersi. Podczas gdy część osób uważa, że wbudowany biustonosz półkowy jest wystarczający do każdego treningu, prawda jest taka, że ​​odpowiednie wsparcie dla piersi jest wręcz niezbędne podczas treningu,

Fakty są niestety smutne. Ogromna liczba kobiet doświadcza pewnego uszkodzenia piersi w czasie wykonywania treningu z powodu przemieszczania się tkanek piersi raz w górę, raz w dół. Ponadto brak wsparcia dla piersi może prowadzić do bólu pleców i dyskomfortu - w tym do uszkodzenia tkanek, co z czasem może powodować rozstępy i zwiotczenie. Nawet najmniejsze piersi mogą z czasem doświadczyć trwałego uszkodzenia tkanki łącznej, jeśli nie zapewnimy im odpowiedniego podparcia.  

Jaki jest najlepszy sposób na uniknięcie problemów z piersiami związanych z ćwiczeniami?


Przede wszystkim należy się upewnić, że staniki sportowe, które nosimy są dobrej jakości i utrzymają nasz biust nawet treningów o bardzo dużej intensywności. Po drugie, właściwe podparcie jest w tej kwestii kluczowe. Ponieważ tkanka piersi porusza się w ósemkowym wzorze podczas biegania, chodzenia lub skakania, używanie biustonosza z miseczkami lepiej znacznie lepiej podtrzyma biust.

Chociaż może wydawać się, że jest to dodatkowy wydatek związany z wysiłkiem fizycznym, z pewnością warto zainwestować w kilka wysokiej jakości staników sportowych niezbędnych zarówno do rutynowego treningu, jak i sportów uprawianych wyczynowo.

Staniki sportowe to zatem nie tylko moda, ale także konieczność.