Biust do góry

Skoro zabieramy się za trenowanie, to z całą pewnością w pewnym stopniu zależy nam na poprawie sylwetki. Marzy nam się kaloryfer na brzuchu i umięśnione, lecz smukłe nogi. Przydałyby się też widoczne mięśnie na ramionach i minimalna zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie. Kompleksowe spojrzenie na kształtowanie lepszej sylwetki nie pozwala jednak ominąć jeszcze jednego istotnego obszaru, jakim niewątpliwie jest nasz biust. Niezależnie od tego, czy masz miseczkę A, czy F, twój biust zasługuje na troskę, szczególnie w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego. Jak mu ją zapewnić?

Stanik sportowy to lepsze wsparcie

Przede wszystkim robiąc krótkie serie ćwiczeń na uniesienie i ujędrnienie biustu, ale też nosząc dobrze dobraną bieliznę na co dzień! Podczas aktywności fizycznej z kolei na pewno przyda się sportowy biustonosz. Mimo że w większości przypadków w ogóle go nie widać, bo znajduje się pod koszulką, spełnia on niezwykle istotną funkcję w podtrzymywaniu biustu przy każdym ćwiczeniu. Sportowy stanik w trakcie treningu sprawdza się lepiej niż zwykła, nawet najlepiej dobrana bielizna na co dzień. Wahasz się? Nie wiesz, czy zakup stanika sportowego jest konieczny? W takim razie zwróć uwagę na to, że:

  • zwykły stanik zbudowany jest nie tylko z materiału i gąbeczek, ale również podtrzymujących biust drutów, które nawet w najdroższej bieliźnie mogą wychodzić i wrzynać się w skórę. W trakcie biegania czy treningów siłowych wprawiasz ciało w intensywny ruch, a to znacznie naraża się na uczucie dyskomfortu spowodowane kłującymi, wystającymi drutami. Może to być nawet niebezpieczne!
  • zwykły stanik jest zazwyczaj zapinany z tyłu, dlatego może sprawiać problemy nawet przy ćwiczeniach statycznych takich, jak brzuszki czy pozycje jogi! Do pełnego komfortu przy treningu potrzebujesz miękkiego, ale dobrze trzymającego stanika, najlepiej takiego, który nie posiada zapięcia.
  • biustonosz sportowy zapewnia wsparcie dla biustu na najwyższym poziomie przede wszystkim dzięki dopasowanej, mocno trzymającej gumie pod biustem oraz konstrukcji, która zakrywa jak największą powierzchnię piersi. Jeśli masz wątpliwości, co do zakupu stanika sportowego, to spróbuj w tradycyjnej, codziennej bieliźnie wykonać kilka pajacyków lub podskoków. Czy biust pozostał na swoim miejscu? A może poruszał się wraz z całym ciałem, powodując dyskomfort? W biustonoszu sportowym twój biust będzie odpowiednio uniesiony i stabilnie trzymany w stałej pozycji.

Bez wątpienia zakup stanika sportowego to zakup konieczny, niezależnie od tego, jaki jest twój rozmiar czy jaką dyscyplinę sportową uprawiasz. Prawda jest taka, że znacznie ułatwia on życie nawet podczas jazdy rowerem, jogi czy pilatesu, dlatego warto mieć go w swojej sportowej garderobie. W zależności od rozmiaru i typu aktywności możesz jednak odpowiednio dobierać jego rodzaj. Kobietom z mniejszym biustem wystarczy top sportowy bez dodatkowych gąbeczek. Panie o większym rozmiarze powinny zainwestować w porządny biustonosz sportowy z usztywnieniem. Komfort podczas ćwiczeń oraz piękny wygląd biustu są na wyciągnięcie ręki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.